Prodajni inženir (m/ž)

Requisition ID:  25973
Job Location(s):

Ljubljana, SI

Opis delovnega mesta

V Danfossu besede spreminjamo v dejanja. Z raznolikimi in talentiranimi ekipami ustvarjamo povezljive, inteligentne, elektrificirane in energijsko učinkovite rešitve za trajnostno naravnano prihodnost. Čas je, da pustite svoj odtis in prispevate k premisleku o zelenih tehnologijah (»Green Restart«) – zdaj!

Ponujamo vam priložnost so-ustvarjanja trajnostnih rešitev za ljudi po vsem svetu. Postali boste del Danfossovega Climate Solutions segmenta, ki vključuje razvojne centre, proizvodne enote, upravljanje dobavne verige in prodajne organizacije po vsem svetu – tudi v Sloveniji.

V timu Danfossove prodajne organizacije tako v Ljubljani iščemo izkušeno in zavzeto osebo za delovno mesto Prodajni inženir (m/ž), ki bo odgovorna primarno za področje Danfossovih ogrevalnih sistemov in delno za področje hladilnih sistemov na slovenskem trgu. Vodili boste prodajne aktivnosti, ki prispevajo k zmanjševanju rabe energije v sistemih ogrevanja in hlajenja. S tem Danfoss vpliva na zniževanje izpustov toplogrednih plinov v ozračje, čistejše okolje ter manjšo rabo fosilnih virov energije.

Ključne odgovornosti:

  • Podpora strateškim partnerjem – veletrgovcem, OEM kupcem, projektantom in inštalaterjem.
  • Razvoj prodajnih kanalov.
  • Planiranje in odpiranje novih poslovnih priložnosti.
  • Razvoj razumevanja potreb kupcev, ključnih odločevalcev ter načrtov razvoja poslovanja.
  • Zagotavljanje podatkov pri planiranju povpraševanja in prodaje.
  • Vodenje obiskov kupcev.
  • Zagotavljanje usklajenega sodelovanja in podpore ključnim sodelavcem na področju prodajnih aktivnosti in aktivnosti razvoja poslovanja.

Pričakovanja od kandidatov:

  • Zaključena univerzitetna izobrazba iz področja strojništva, elektrotehnike ali drugega relevantnega področja, ter močna komercialna usmerjenost.
  • Vsaj 3 do 5-letne izkušnje v prodaji visoko tehnoloških izdelkov in delom z veletrgovci, projektanti in OEM kupci.
  • Osnovno poznavanje HVAC-Refrigeration – sistemov za večstanovanjske zgradbe, industrijske in komercialne potrebe.
  • Dobro poznavanje poslovnih procesov ter močne analitične sposobnosti.
  • Visoka zavzetost, usmerjenost v rezultate in zmožnost vplivanja v različnih situacijah.
  • Strukturiran pristop k aktivnostim (zagotavljanje konsistentnosti, spremljanje napredka in uspešnosti/učinkovitosti).
  • Usmerjenost v razvoj dolgoročnih odnosov z deležniki.
  • Aktivno znanje angleščine in slovenščine.
  • Pripravljenost na službena potovanja po Sloveniji.

Izbranemu kandidatu ponujamo:

  • Zaposlitev za nedoločen čas.
  • Konkurenčno plačilo in nagrajevanje ter zaposlitev na naši lokaciji v Ljubljani.
  • Službeno vozilo tudi v osebne namene.
  • Aktivno in dinamično delo v visoko tehnološkem podjetju z vlaganjem v znanje in zaposlene.
  • Možnost strokovnega in osebnega razvoja.
  • Sodelovanje, povezovanje in izmenjava znanja s kolegi v drugih državah.
  • Prijetno delovno okolje.
  • Vključenost v interne dogodke, projekte in programe Danfoss Trate, ki jih kreiramo in širimo globalno v Danfossu ter širše v zunanji skupnosti.

Vabimo vas k čimprejšnji prijavi. Delovno mesto je prosto, dokler je objavljeno.

Danfoss – Engineering Tomorrow

At Danfoss, we are engineering solutions that allow the world to use resources in smarter ways – driving the sustainable transformation of tomorrow. No transformation has ever been started without a group of passionate, dedicated and empowered people. We believe that innovation and great results are driven by the right mix of people with diverse backgrounds, personalities, skills, and perspectives, reflecting the world in which we do business. To make sure the mix of people works, we strive to create an inclusive work environment where people of all backgrounds are treated equally, respected, and valued for who they are. It is a strong priority within Danfoss to improve the health, working environment and safety of our employees.

Following our founder’s mindset ‘action speaks louder than words’, we set ourselves ambitious targets to protect the environment by embarking on a plan to become CO2 neutral latest by 2030.

Danfoss is an EO employer and VEVRAA Federal Contractor. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, veteran status, or other protected category.

Danfoss engineers solutions that increase machine productivity, reduce emissions, lower energy consumption, and enable electrification.

Our solutions are used in such areas as refrigeration, air conditioning, heating, power conversion, motor control, industrial machinery, automotive, marine, and off- and on-highway equipment. We also provide solutions for renewable energy, such as solar and wind power, as well as district-energy infrastructure for cities.

Our innovative engineering dates back to 1933. Danfoss is family-owned, employing more than 40,000 people, serving customers in more than 100 countries through a global footprint of 95 factories.