Loading...

Produktni inženir (m/ž)

Requisition ID:  17882
Job Location(s):

Ljubljana, SI

Opis delovnega mesta

V Danfoss Climate Solutions segmentu oddelek Produktnega vodenja (program za Daljinsko energetiko) skrbi za razvoj rešitev, ki vplivajo na višjo učinkovitost rabe energije v sistemih ogrevanja in hlajenja. S tem  dajemo doprinos k nižji rabi energije in zniževanju izpustov toplogrednih plinov v ozračje – za čistejše okolje ter manjšo rabo neobnovljivih virov energije. Upravljanje produktnega portfelja še nikoli ni bilo tako pomembno v skrbi za ustreznost rešitev na tem področju!

V našo dinamično in inovativno usmerjeno ekipo vabimo novega/-o sodelavca/-ko, ki bo pustil/-a svoj pečat pri razvoju strategije portfelja izdelkov in se bo aktivno ukvarjal/-a z izzivi in pričakovanji na trgu, kjer je prepletanje strojništva in elektrotehnike ter digitalizacije ključno za razvoj novih rešitev in doprinos k strateškim ciljem trajnostnega razvoja.

Korporacija Danfoss namreč ustvarja tehnologije, ki omogočajo jutrišnjemu svetu narediti več z manj. Naš poslovni model se aktivno dotika štirih globalnih trendov rasti (infrastrukture, hrane, energije in podnebja), ki nam omogočajo priložnosti za rast ter predstavljajo področja, na katerih prispevamo k trajnostnemu globalnemu razvoju.

Delujemo predvsem na področju obnovljive energije in infrastrukture za daljinsko ogrevanje in hlajenje mest ter urbanih skupnosti z namenom večje energetske učinkovitosti in okolju prijaznih rešitev. Hkrati pa zadovoljujemo tudi vse večje potrebe po urejeni infrastrukturi ter učinkoviti prehranski oskrbovalni verigi.

Danfoss je tako podjetje z 80-letno tradicijo v zasebni lasti, Danfoss Trata (Slovenija) kot del Skupine Danfoss pa vodilni svetovni dobavitelj izdelkov za energetsko učinkovite rešitve daljinskega ogrevanja in hlajenja ter klimatizacijo zgradb.

Inženir/-ka z željo po delu s kupci in drugimi deležniki

Odgovornosti na delovnem mestu zajemajo:

  • Sodelovanje pri razvoju strategije produktnega portfelja
  • Upravljanje življenjskega cikla produktov
  • Sodelovanje pri projektih razvoja novih izdelkov in izboljšave obstoječih
  • Priprava strategije za dobičkonosno rast produktnega portfelja
  • Sodelovanje z nabavo pri zniževanju variabilnih stroškov produktnega portfelja
  • Zagotavljanje tehnične podpore prodajni organizaciji in izvedba treningov
  • Skrb za tehnično dokumentacijo produktov
  • Ocenjevanje konkurence in sodelovanje pri produktnem marketingu
  • Določanje prodajnih cen po posameznih trgih.

Kandidat/-ka, ki se bo pridružil/-a naši ekipi in bo uspešno deloval/-a na razpisanem delovnem mestu, pa ima:

  • Zaključeno visokošolsko ali univerzitetno izobrazbo tehnične smeri z afiniteto do ekonomskega področja (prednost bodo imeli kandidati z izobrazbo iz področja strojništva ali elektrotehnike)
  • 2-3-letne izkušnje na podobnem ali enakem delovnem mestu
  • Osnovno poznavanje sistemov daljinskega ogrevanja
  • Dobro poznavanje Excela (vrtilne tabele in funkcije)
  • Aktivno znanje angleškega jezika
  • Željo po sodelovanju v ekipah in veselje do dela z ljudmi
  • Dobre komunikacijske in pogajalske sposobnosti.

Prednost bodo imeli/-e kandidati/-ke, ki imajo izkušnje z lansiranjem izdelka na trg in podrobneje poznajo sisteme daljinskega ogrevanja.

Zakaj Danfoss?

S povezovanjem znanja, ustvarjalnosti in zavzetosti naših zaposlenih ohranjamo odličnost Danfossovega delovnega mesta. Prizadevamo si za organizacijo, za katero so značilni sodelovanje, prožnost in prilagodljivost, v kateri so vsi zaposleni opolnomočeni in kjer vodje navdihujejo svoje zaposlene. Osmišljamo svoje delo in prepoznavamo prispevek vsakega posameznika in ekipe k osebnemu, poklicnemu razvoju in razvoju podjetja.

Ponujamo vam

  • Delo v mednarodnem okolju in dinamičen delovni dan s številnimi strokovnimi izzivi
  • Vključenost v sodobne koncepte dela in razvoja ter priložnost za soustvarjanje trajnostnih rešitev
  • Sodelovanje s sodelavci izven in znotraj korporacije, ki delajo v timu in delijo svoje znanje in ideje
  • Zaposlitev za nedoločen čas na naši lokaciji v Ljubljani (z možnostjo delnega dela od doma).

Prijave v slovenskem ali angleškem jeziku sprejemamo, dokler je priložnost za zaposlitev objavljena.

Danfoss – Engineering Tomorrow

At Danfoss, we are engineering solutions that allow the world to use resources in smarter ways – driving the sustainable transformation of tomorrow. No transformation has ever been started without a group of passionate, dedicated and empowered people. We believe that innovation and great results are driven by the right mix of people with diverse backgrounds, personalities, skills, and perspectives, reflecting the world in which we do business. To make sure the mix of people works, we strive to create an inclusive work environment where people of all backgrounds are treated equally, respected, and valued for who they are. It is a strong priority within Danfoss to improve the health, working environment and safety of our employees.

Following our founder’s mindset ‘action speaks louder than words’, we set ourselves ambitious targets to protect the environment by embarking on a plan to become CO2 neutral latest by 2030.

Danfoss is an EO employer and VEVRAA Federal Contractor. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, veteran status, or other protected category.

Danfoss engineers advanced technologies that enable us to build a better, smarter, and more efficient tomorrow. In the world’s growing cities, we ensure the supply of fresh food and optimal comfort in our homes and offices, while meeting the need for energy-efficient infrastructure, connected systems, and integrated renewable energy.

Our solutions are used in such areas as refrigeration, air conditioning, heating, motor control, and mobile and industrial machinery.

Our innovative engineering dates back to 1933. Today, Danfoss holds market-leading positions, serving customers in more than 100 countries. We are privately held by the founding family.