Loading...

Razvijalec vgrajene programske opreme (m/ž)

Requisition ID:  17594
Job Location(s):

Ljubljana, SI

Opis delovnega mesta

V Danfoss Climate Solutions segmentu iščemo Razvijalca vgrajene programske opreme (m/ž), ki se bo pridružil R&D timu v District Energy & Buildings, poslovni enoti Ljubljana. Ekipa ima edinstveno kombinacijo kompetenc, je izredno timsko usmerjenena in raznolika (Diversity & Inclusion), podpira in spodbuja sodelovanje pri odločitvah (Empowerment) in je sestavljena iz slovenskih in danskih kolegov.

Zaradi globalne potrebe po digitalizaciji izdelkov in rešitev, narašča potreba po povezljivosti, IoT in oblačnih rešitvah, kakor tudi po podatkih o delovanju izdelkov, njihovi optimizaciji in dodanih drugih storitvah. Zato boste kot del razvojne ekipe razvijali vgrajeno programsko opremo za ventile in elektronske kontrolerje za sisteme in aplikacije daljinskega ogrevanja in hlajenja, s katerimi Danfoss skrbi za učinkovitejšo rabo energije ter varovanje podnebja in okolja.

Razvoj vgrajenih programskih sistemov – od koncepta do integracije v industrijskih aplikacijah

Vaše odgovornosti bodo zajemale:

  • Razvoj arhitekture platforme vgrajenih programskih sistemov ter sodelovanje v vseh fazah razvoja (analiza potrebe, dizajn, implementacija, integracija)
  • Programiranje na mikrokrmilnikih na osnovi ARM (Cortex-M3, M4, M7)
  • Preizkušanje programske opreme z Unity preko ThrowTheSwitch.org
  • Usklajevanje aktivnosti med potrebami strank in specifikacijami zahtev za programsko opremo
  • Priprava dokumentacije za programsko opremoKoordinacija razvojnih dejavnosti z zunanjimi partnerji
  • Zagotavljanje skladnosti s splošnimi zahtevami kakovosti in internimi standardi za razvoj programske opreme.

Pričakovanja od kandidatov

Idealen kandidat ima vsaj 10 let delovnih izkušenj na področju razvoja programske opreme, zaželeno vgrajenih programskih sistemov. Zaključeno imate najmanj dodiplomsko stopnjo univerzitetne izobrazbe iz področja elektrotehnike ali računalništva ter delujete kot razvijalec programske opreme, elektronike ali izdelkov na področju mehatronike, IT znanstvenik, in podobno.

Blizu pa so vam spodnja pričakovanja

  • Programiranje vgrajenih sistemov z znanjem C (C++)
  • Poznavanje korakov razvoja HW/SW izdelkov
  • Znanje programiranja na mikrokrmilnikih na osnovi ARM (Cortex M3/M4/M7); izkušnje s ST procesorji so prednost
  • Znanje ravnanja z laboratorijsko opremo in testiranjem mehatronskih izdelkov
  • Poznavanje komunikacijskih protokolov (RS485, TCP/IP, Modbus, BACnet, BLE)
  • Poznavanje enega izmed razvojnih okolij (Keil, IAR, GNU)
  • Delo v multidisciplinarnih projektih/timih
  • Poznavanje principov ali izkušnje z Agile Scrum in DevOps procesi
  • Aktivno znanje angleškega jezika
  • Samostojnost, kot tudi timska usmerjenost, proaktivnost, sposobnost strateškega razmišljanja/širša slika,
  • Pripravljenost na občasne službene poti na Dansko.

Izbranemu kandidatu ponujamo zaposlitev za nedoločen čas na naši lokaciji v Ljubljani s fleksibilnim delovnikom in lokacijo dela. Prišli boste v stik z izdelki in aplikacijami, ki jih na trgu uvajamo kot vodilno podjetje na tem področju, izpostavljeni  boste številnim priložnostim za strokovni in osebni razvoj, dinamično delovno okolje in predani sodelavci pa bodo vaš razvoj v Danfossu pospešili!

Prijave v angleškem jeziku sprejemamo, dokler je delovno mesto objavljeno.

Danfoss – Engineering Tomorrow

At Danfoss, we are engineering solutions that allow the world to use resources in smarter ways – driving the sustainable transformation of tomorrow. No transformation has ever been started without a group of passionate, dedicated and empowered people. We believe that innovation and great results are driven by the right mix of people with diverse backgrounds, personalities, skills, and perspectives, reflecting the world in which we do business. To make sure the mix of people works, we strive to create an inclusive work environment where people of all backgrounds are treated equally, respected, and valued for who they are. It is a strong priority within Danfoss to improve the health, working environment and safety of our employees.

Following our founder’s mindset ‘action speaks louder than words’, we set ourselves ambitious targets to protect the environment by embarking on a plan to become CO2 neutral latest by 2030.

Danfoss is an EO employer and VEVRAA Federal Contractor. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, veteran status, or other protected category.

Danfoss engineers advanced technologies that enable us to build a better, smarter, and more efficient tomorrow. In the world’s growing cities, we ensure the supply of fresh food and optimal comfort in our homes and offices, while meeting the need for energy-efficient infrastructure, connected systems, and integrated renewable energy.

Our solutions are used in such areas as refrigeration, air conditioning, heating, motor control, and mobile and industrial machinery.

Our innovative engineering dates back to 1933. Today, Danfoss holds market-leading positions, serving customers in more than 100 countries. We are privately held by the founding family.