Loading...

Sistemski inženir za področje proizvodne informatike (m/ž)

Requisition ID:  17677
Job Location(s):

Ljubljana, SI

Opis delovnega mesta

Pridružite se Danfoss Trati, vodilnemu podjetju na globalnem trgu na področju regulacije pogonov, ogrevanja, hlajenja in klimatizacije. Zadovoljstvo, ki izhaja iz razvoja trajnostnih rešitev za ljudi po vsem svetu in uporabe znanja in izkušenj za globalne spremembe, nas spodbuja k razmišljanju, kako doseči več z manj.

V timu zavzetih sodelavcev tako iščemo Sistemskega inženirja (m/ž), ki se bo pridružil/-a Danfoss Climate Solutions Segmentu (DCS) v oddelku Sistemske tehnologije – področje proizvodne informatike, in bo aktivno vpet v projekte razvoja in posodobitev proizvodnih informacijskih sistemov s poudarkom na zagotavljanju produktivnosti v proizvodnji in izboljšanju kakovosti izdelkov in procesov.

Na delovnem mestu boste tesno povezani s proizvodno tehnologijo, oddelkom raziskav in razvoja, kakovostjo, proizvodnjo, nabavo in logistiko ter zunanjimi deležniki.

Planiranje in izvajanje aktivnosti na področju digitalizacije proizvodnih procesov

Delovno mesto zajema naslednje dnevne aktivnosti:

  • Skrb za sistemske aktivnosti v okviru projektov razvoja novih izdelkov in proizvodnih linij (IT in OT podpora) in zagotavljanje optimalne kakovosti izdelkov in procesov ter produktivnosti v proizvodnji
  • Vodenje (planiranje, kreiranje in nadzor) tehnoloških projektov v skladu s časovnicami in v okviru planiranih sredstev
  • Priprava navodil za delo s proizvodnimi informacijskimi sistemi
  • Skrb za nemoteno delovanje, posodabljanje in redno izobraževanje končnih uporabnikov proizvodnih informacijskih sistemov
  • Priprava specifikacij za nadgradnje sistemov in procesov skupaj z notranjimi in zunanjimi deležniki
  • Podpora integracije sistemov na globalnem nivoju znotraj segmenta in korporacije.

Naša pričakovanja od kandidatov:

  • Zaključen študij elektrotehnike, informatike, poslovne informatike, mehatronike ali strojništva
  • Vsaj 2 leti delovnih izkušenj na enakem ali podobnih delovnih mestih v proizvodnem podjetju (področje poslovne informatike in proizvodnih procesov)
  • Poznavanje konceptov proizvodne informatike (ISA 95)
  • Poznavanje IKT (mrežna oprema in tehnologija, povezava naprav v sistem)
  • Aktivno znanje angleščine
  • Strast do dela na tehničnem področju (IT, OT)
  • Močna preferenca za timsko delo in sposobnost učinkovite komunikacije/upravljanja odnosov na različnih ravneh
  • Proaktivnost in usmerjenost v iskanje novih rešitev.

Prednost predstavlja poznavanje sistemov ERP (SAP) in MOM (MES, WMS, CMMS), podatkovnih baz ter osnovno znanje programiranja (SQL, Python).

Izbranemu kandidatu lahko ponudimo:

  • Delo v mednarodnem okolju in dinamičen delovni dan s številnimi strokovnimi izzivi
  • Vključenost v sodobne koncepte tehnologije ter priložnost za uresničevanje idej
  • Sodelovanje s sodelavci izven in znotraj korporacije, ki delajo v timu in delijo svoje znanje in ideje
  • Zaposlitev za nedoločen čas s poskusnim obdobjem 3 mesecev
  • Zahtevnosti primerno in na trgu konkurenčno plačilo.

Vabimo vas, da s svojimi idejami, znanjem, izkušnjami, osebnostjo in energijo vplivate na naš jutri!

Ker roka za prijavo nimamo, le-te v slovenskem ali angleškem jeziku sprejemamo, dokler je delovno mesto objavljeno

Danfoss – Engineering Tomorrow

At Danfoss, we are engineering solutions that allow the world to use resources in smarter ways – driving the sustainable transformation of tomorrow. No transformation has ever been started without a group of passionate, dedicated and empowered people. We believe that innovation and great results are driven by the right mix of people with diverse backgrounds, personalities, skills, and perspectives, reflecting the world in which we do business. To make sure the mix of people works, we strive to create an inclusive work environment where people of all backgrounds are treated equally, respected, and valued for who they are. It is a strong priority within Danfoss to improve the health, working environment and safety of our employees.

Following our founder’s mindset ‘action speaks louder than words’, we set ourselves ambitious targets to protect the environment by embarking on a plan to become CO2 neutral latest by 2030.

Danfoss is an EO employer and VEVRAA Federal Contractor. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, veteran status, or other protected category.

Danfoss engineers advanced technologies that enable us to build a better, smarter, and more efficient tomorrow. In the world’s growing cities, we ensure the supply of fresh food and optimal comfort in our homes and offices, while meeting the need for energy-efficient infrastructure, connected systems, and integrated renewable energy.

Our solutions are used in such areas as refrigeration, air conditioning, heating, motor control, and mobile and industrial machinery.

Our innovative engineering dates back to 1933. Today, Danfoss holds market-leading positions, serving customers in more than 100 countries. We are privately held by the founding family.