Laboratorijski inženir (m/ž)

Requisition ID:  39986
Job Location(s):

Ljubljana, SI

Opis delovnega mesta

V Danfossu razvijamo in izdelujemo trajnostne in kakovostne rešitve za ljudi po vsem svetu in pozitivno vplivamo na globalne klimatske spremembe. Če želite aktivno soustvarjati rešitve pri digitalni preobrazbi podjetja, izkoristite priložnost za predstavitev in se pridružite vodilnemu podjetju na področju ogrevanja, hlajenja in klimatizacije.

V oddelku razvojnega laboratorija iščemo Laboratorijskega inženirja (m/ž), ki bo načrtoval, izvajal in nadzoroval preizkuse izdelkov v skladu s predpisanimi postopki in standardi ter analiziral rezultate testov. Sodelovali boste tudi pri razvoju novih merilnih metod in opreme ter postali član timov razvoja novih izdelkov.

Strokovno ozadje in sposobnosti:

V proces selekcije boste vključeni, če ste uspešno zaključili Univerzitetni študij strojništva ali elektrotehnike in imate vsaj 3 leta izkušenj s področja razvoja in/ali testiranja novih produktov.

Zaželeno je, da imate delovne izkušnje s področja laboratorijskih testov izdelkov iz nabora sistemov daljinskega ogrevanja in hlajenja ter elektronskih sklopov, ali pa imate izkušnje v razvoju novih elektro-mehanskih produktov podobne kompleksnosti.

Za uspešno delovanje na delovnem mestu je potrebno tudi vsaj osnovno poznavanje laboratorijskega standarda EN17025 in imeti kompetence na področju uporabe digitalnih orodij in ročnih spretnosti, vezanih na delo v laboratoriju.

Pričakujemo še tekoče znanje angleščine, proaktiven pristop k dnevnim izzivom, samostojnost in sistematičnost.

Danfossova ponudba:

V ekipi bo svoj prostor našla oseba, ki je pripravljena na pridobivanje strokovnih kompetenc na področju mehatronike, krmiljenja, modeliranja in digitalizacije. Dodatno dinamičnost delovnega mesta vam bo nudilo delo v mednarodnem okolju s sodobnimi orodji in tesno sodelovanje s tehničnimi in poslovnimi oddelki znotraj organizacije.

Izpostavljeni boste številnim priložnostim za strokovni in osebni razvoj, mreženju s strokovnjaki na svojih področjih, še posebej, če ste radovedni in bi radi vedeli več.

Poleg zaposlitve za nedoločen čas na lokaciji v Ljubljani pa vam ponujamo tudi zahtevnosti primerno in na trgu konkurenčno plačilo.

Prijave sprejemamo, dokler je mesto objavljeno.

Danfoss – Engineering Tomorrow

At Danfoss, we are engineering solutions that allow the world to use resources in smarter ways - driving the sustainable transformation of tomorrow. No transformation has ever been started without a group of passionate, dedicated and empowered people. We believe that innovation and great results are driven by the right mix of people with diverse backgrounds, personalities, skills, and perspectives, reflecting the world in which we do business. To make sure the mix of people works, we strive to create an inclusive work environment where people of all backgrounds are treated equally, respected, and valued for who they are. It is a strong priority within Danfoss to improve the health, working environment and safety of our employees.

Following our founder’s mindset “action speaks louder than words”, we set ourselves ambitious targets to protect the environment by embarking on a plan to become CO2 neutral latest by 2030.

Danfoss is an EO employer and VEVRAA Federal Contractor. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, veteran status, or other protected category.

Danfoss engineers solutions that increase machine productivity, reduce emissions, lower energy consumption, and enable electrification.

Our solutions are used in such areas as refrigeration, air conditioning, heating, power conversion, motor control, industrial machinery, automotive, marine, and off- and on-highway equipment. We also provide solutions for renewable energy, such as solar and wind power, as well as district-energy infrastructure for cities.

Our innovative engineering dates back to 1933. Danfoss is family-owned, employing more than 42.000 people, serving customers in more than 100 countries through a global footprint of 95 factories.